Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wyniki Sprawozdania Słownik jezdziecki
Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

Występ Polaków na zawodach CCI** w Lummen

Tradycją od kilku lat stało się wysyłanie polskiej ekipy wkkwistów na lipcowe zawody CCI** do Belgijskiej miejscowości Lummen. Podczas startów na tych zawodach w roku ubiegłym i dwa lata temu zdobywaliśmy pierwsze miejsce zespołowo oraz wysokie lokaty indywidualne. Na tegoroczną imprezę wysłaliśmy ekipę w składzie : Małgorzata Garus na wałachu Dek, Mariusz Kleniuk na klaczy Hewea, Jarosław Pawłowski na Palmacycie, Rafał Choynowski na wałachu Neufunke. Próbę Ujeżdżenia najlepiej z Polaków pojechał Jarosław Pawłowski na Palmacycie uzyskując wynik 57 pkt. karnych. Niestety podczas próby terenowej para ta upadł na przeszkodzie nr 14. Palmacyt uciekł na autostradę co uniemożliwiło zawodnikowi ukończenie crossu. Małgorzata Garus i Dek zanotowali jeden upadek. Najlepiej podczas Próby Terenowej poradził sobie Mariusz Kleniuk na Hewei. Ukończył cross bez błędów na przeszkodach, jednak spóźnił się o 13 sekund. Rafał Choynowski miał upadek na stiplu ale cross ukończył bez błędów. Neufunke doznał kontuzji kopyta i nawet nie wyszedł do przeglądu koni przed Próbą Skoków. Tym samym nasza ekipa została zdekompletowana i nie mogła już liczyć się w klasyfikacji zespołowej. Mimo dość wysokiego wyniku końcowego 83,20 pkt. karnego najwyższe z Polaków 8. miejsce indywidualnie zajął Mariusz Kleniuk na klaczy Hewea. Był to debiut tej pary na zawodach zagranicznych oraz największy sukces od czasu zdobycia pierwszego miejsca na Championacie Koni 6-letnich w 1997 roku. Małgorzata Garus na koniu Dek ukończyła zawody na 34. miejscu uzyskując 188,70 pkt. karnego.

Kolejny występ naszych zawodników po za granicami kraju będzie miał miejsce podczas zawodów CCI*** w Luhmühlen (Niemcy), które odbędą się w dniach od 9 do 12 lipca. Będzie to jednocześnie sprawdzian ekipy oraz ostatnia możliwość zagrania koni do startu w Światowych Igrzyskach Jeździeckich Rzym 1998, które odbędą się na początku października.